Spotkanie z przedszkolakami

W związku z trwającym Tygodniem Bibliotek, 5 maja w bibliotece zorganizowane zostało spotkanie grupy trzylatków z przedszkola „ Leśny Zakątek”. To była pierwsza wizyta tej grupy w bibliotece.

Maluchy poznały zasady wypożyczania książek , zaznajomiły się z księgozbiorem oraz regulaminem obowiązującym w bibliotece. Dowiedziały się, jak wypożycza się książki i co należy zrobić, gdy się książkę zagubi lub zniszczy. Szczególną uwagę zwrócono na poszanowanie książek i  poprawne zachowanie się w bibliotece - czytelni.

Spotkanie nie mogło się obyć bez głośnego czytania.  Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadań „Kropka biedronki”, „Najpiękniejsze dzieci na świecie” oraz „Potwór morski” ze zbiorku Anny Majorczyk „Bajki przedszkolaka”.

Na zakończenie wizyty dzieci obejrzały regały z książkami dla dzieci i młodzieży oraz dowiedziały się jak ważne jest, aby używać zakładek podczas wybierania książeczek.

Przedszkolaki opuściły  bibliotekę  z uśmiechem na twarzach. Obiecały, że wrócą z rodzicami, aby zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

• Image01
  • Image02