Przegląd twórczości Edyty Zarębskiej-kolejne spotkanie

21 kwietnia 2015 r odbył się kolejny przegląd twórczości bajkopisarki – Edyty Zarębskiej. Tym razem bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej nr  2 w Łaskarzewie.
Dzieci zapoznały się z księgozbiorem wypożyczalni oraz czytelni. Dowiedziały się, jakich zasad należy przestrzegać  w bibliotece.
Kierownik zachęcała dzieci do korzystania z zasobów biblioteki, by czytając wzbogacały i poszerzały zdobywaną w szkole wiedzę.
Dzieci wysłuchały czytanych na głos książeczek  „Zosia i Fiołkowy kapelusz” oraz „Antek i stara jabłonka” .
Dzięki książeczce o Zosi dzieci dowiedziały się, że warto wierzyć w siebie i nie potrzebne są żadne czary aby coś nam się udało.
Natomiast poznając historię Antka uwierzyły w to, że wytrwałym dążeniem do celu można wszystko osiągnąć.

Oba utwory cieszyły się dużym zainteresowaniem słuchaczy. Dzieci zgodnie stwierdziły, że z chęcią wezmą udział w organizowanym przez bibliotekę konkursie i narysują własne ilustracje do wysłuchanych opowiadań.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii.