Przegląd twórczości Edyty Zarębskiej

17 kwietnia 2015 r. Biblioteka gościła uczniów klasy I b Szkoły Podstawowej nr 1 w Łaskarzewie.
Na wstępie Kierownik Biblioteki zapoznała dzieci z działalnością i zasobami biblioteki oraz warunkami korzystania z wypożyczalni i czytelni.
Głównym celem spotkania było przybliżenie twórczości Edyty Zarębskiej w związku z ogłoszonym przez bibliotekę konkursem plastycznym pt. „ Moja ilustracja do twórczości Edyty Zarębskiej”.

Kierownik dokonała przeglądu twórczości autorki, a następnie przeczytała dzieciom opowiadania: „Antek i stara jabłonka” oraz „Zosia i fiołkowy kapelusz”.
Omówiona została też główna tematyka książeczek z serii „Klub kociaków słodziaków”.
Na koniec dzieci obejrzały książeczki i zadeklarowały swój udział w konkursie.
Nasi goście niechętnie opuścili bibliotekę i obiecali sumiennie, że tu jeszcze wrócą.

spotkanie