Akademia Orange dla Bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Łaskarzewie przystąpiła w 2015 roku do kolejnej edycji programu AKADEMIA ORANGE DLA BIBLIOTEK, którego organizatorami są Orange Polska i Fundacja Orange.
Celem programu jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by biblioteki stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi.
Dotacja przyznana Bibliotece w 2015 r. to 520,37 zł.
Celem darowizny jest edukacja oraz popularyzacja wykorzystania Internetu przez pracowników i użytkowników Biblioteki, a w szczególności zapewnienie dostępu do łączy internetowych na terenie Biblioteki.