TheGrue.org

Julia i tajemniczy sklep...

Dnia 15 czerwca 2022 r. dwie grupy przedszkolaków – „Smerfy” i „Pszczółki” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Łaskarzewie. Kierownik biblioteki zapoznała dzieci z zasadami wypożyczania książek, opowiedziała, w jaki sposób zapisać się do biblioteki oraz zapewniła, że każdy znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Zapoznała również dzieci i z projektem „Mała książka – wielki człowiek”. Przystępując do niego, każde zapisane do biblioteki dziecko dostanie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

Należy tam wklejać naklejki, które dziecko otrzyma za każdą wypożyczoną książkę z księgozbioru dziecięcego. Po uzbieraniu 10 naklejek mały czytelnik otrzyma przypinkę oraz imienny dyplom. Do głośnego przeczytania kierownik biblioteki wybrała fascynującą historię małej dziewczynki spisaną przez Maud Michel i Jessicę Secheret w książeczce „Julia i tajemniczy sklep pana Pokrętły”.

W domu na rogu dwóch ulic – Figlarnej i Czarodziejskiej – mieszka wraz ze swoją mamą Julia. Nie jest ona szczęśliwa i beztroska jak inne dzieci, gdyż nosi wielkie okulary, które są przyczyną wielu złośliwych i przykrych komentarzy ze strony rówieśników. Dzieci nie chcą się bawić z Julią, czasami wręcz unikają jej towarzystwa. W pobliżu jej domu znajduje się sklep pana Pokrętły, w którym można znaleźć całe mnóstwo niezwykłych przedmiotów. Najbardziej niezwykły jest jednak tajemniczy pokoik na tyłach sklepu, w którym pan Pokrętło przyjmuje tajemniczych klientów, takich jak wampir Hektor czy mumia Ramzesa. Kiedy właściciel odchodzi na emeryturę i postanawia sprzedać swój sklep, nową właścicielką zostaje nie kto inny, jak mama Julii. I w tym momencie zaczyna się robić ciekawie, gdyż Julia spotyka się oko w oko z niezwykłymi klientami pana Pokrętły.

Julia, która przez pewien czas miała uszkodzone okulary, niezbyt dokładnie widziała swoich nowych przyjaciół, którzy bardzo martwili się co będzie, gdy optyk naprawi jej popękane szkiełka. Pani Wilkołakowa, Biała Zjawa, czarownica Elena i inni przyjaciele bardzo się zdziwili, gdy Julia w nowych okularach nie zareagowała negatywnie na ich widok. Przecież byli jej przyjaciółmi – nieważne jak wyglądali.

Słuchając skarg dziewczynki na dzieci z klasy postanowili stworzyć jej przepiękny strój na Halloween – taki, jakiego nikt nie będzie miał! I wtedy Julia została zauważona. Mogła być taka jak jej koledzy, jednak wykazała się wspaniałomyślnością i nie chowała urazy do rówieśników.

Przepiękna w swojej wymowie historia o przyjaźni skłoniła maluchy do rozmowy na temat ich przyjaciół i przyjaźni na dobre i złe. Dzieci chętnie opowiadały o swoich ulubionych kolegach i koleżankach, świetnie zwracając uwagę na właściwe i niewłaściwe zachowania. To była bardzo budująca wizyta…

  • 100_7082
  • 100_7083
  • 100_7084
  • 100_7085
  • 100_7086
  • 100_7088
  • 100_7089
  • 100_7090

 

Szybki kontakt

Adres:  ul. Alejowa 13, 08-450 Łaskarzew
Telefon: (25) 684-50-46
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.