TheGrue.org

Dotacja na zakup nowości wydawniczych w 2020 roku

W 20120 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Łaskarzewie pozyskała dotację w wysokości 2423 złote na zakup nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa . Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.”
Głównym celem programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez zwiększenie i odnowienie księgozbioru, kreowanie wzrostu liczby wypożyczonych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników poprzez bogatą ofertę książek dla użytkowników biblioteki.

 

Pozyskane środki finansowe, zostały przeznaczone na zakup 115 wydawnictw z literatury pięknej dla dzieci i młodzieży, dorosłych, literatury popularnonaukowej oraz lektur szkolnych.
248 książek za 4988 złotych biblioteka zakupiła z własnego budżetu.
Nowości wydawnicze już czekają w bibliotece. Serdecznie zapraszamy czytelników do odwiedzenia naszej książnicy i korzystania z jej księgozbioru.
Biblioteka w Łaskarzewie co roku bierze udział w programie. Dzięki temu ma dodatkowe środki finansowe na wzbogacenie księgozbioru biblioteki.

 

dotacja 2020

 

 

 

Szybki kontakt

Adres:  ul. Alejowa 13, 08-450 Łaskarzew
Telefon: (25) 684-50-46
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.