Rozstrzygnięcie konkursu na zakładkę do książki

Na ogłoszony przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Garwolinie konkurs na zakładkę do książki inspirowaną witrażami Stanisława Wyspiańskiego wpłynęło do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łaskarzewie 57 prac uczniów z dwóch szkół podstawowych w Łaskarzewie : 31 zakładek ze Szkoły nr 1 , 25 ze Szkoły nr 2 oraz 1 zakładka z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Chotyni . Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych w trzech kategoriach wiekowych oraz uczniów szkół średnich. Celem konkursu było uczczenie 150 rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego, zainteresowanie uczestników twórczością artysty, rozwijanie wrażliwości czytelniczej i kulturowej, rozwijanie inwencji twórczej prezentacja pomysłów i zdolności plastycznych uczestników.

Zadaniem uczestników było wykonanie papierowej wersji zakładki do książki o wymiarach 25x8 cm, inspirowanej witrażami Stanisława Wyspiańskiego. Do etapu powiatowego biblioteka w Łaskarzewie mogła przesłać tylko po 10 najlepszych prac uczniów z każdej kategorii wiekowej. Niektóre dość ciekawe i starannie wykonane zakładki nie spełniały jednak regulaminowych warunków konkursu.

Do M-PBP w Garwolinie wpłynęły ogółem 232 prace ze szkół powiatu garwolińskiego . Konkurs został rozstrzygnięty w listopadzie. Jury zwracało uwagę na zgodność z tematem, staranność wykonania oraz możliwość zeskanowania pracy. Wśród nagrodzonych autorów prac znaleźli się uczniowie szkół w Łaskarzewie. W kategorii kl. I- III Julian Jaworowski ze Szkoły nr 1 zajął drugie miejsce , a Szymon Talarek ze Szkoły nr 2 miejsce pierwsze w kategorii kl. IV-VI . Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy , a laureaci otrzymali nagrody. Zakładki nagrodzone i wyróżnione w konkursie są już dostępne dla czytelników Bibliotek Publicznych w powiecie garwolińskim.
Kierownik MBP w Łaskarzewie serdecznie gratuluje zwycięzcom. Wszystkim autorom prac oraz ich opiekunom dziękuje za udział i zaprasza do uczestnictwa w następnych konkursach.

• 100_4173
  • 100_4175