Najśmieszniejsze opowieści o zwierzętach

Miejska Biblioteka w Łaskarzewie to miejsce, które w magiczny sposób przyciąga łaskarzewskie przedszkolaczki. Po raz kolejny najstarsza grupa naszych milusińskich odwiedziła bibliotekę by wysłuchać  fascynujących historii.
Tym razem dzieci wysłuchały dwóch opowiadań: „Dzień dobry, Puszku” i „Z pieskiem Tropkiem na festyn!” z cyklu „Najśmieszniejsze opowieści o zwierzętach”. Dzieciom bardzo spodobał się wesoły i sympatyczny Puszek, który wiedzie beztroskie życie wraz ze swoją właścicielką. Każdy dzień spędza na  zabawach z przyjaciółmi a wieczorami niezmiennie próbuje spać w łóżku swojej pani.

Drugie opowiadanie skłoniło dzieci do rozmowy na temat przyjaźni i wzajemnej pomocy.  Dlaczego? Otóż jego bohater – piesek Tropek – posiadacz nowego samochodu, wybiera się na festyn. Początkowo jedzie sam, ale po drodze zabiera współpasażerów – swoich przyjaciół. Wszyscy są zachwyceni jazdą autem i dziękują Tropkowi, że zapewnił im taką świetną przejażdżkę. W pewnym momencie pojawia się jednak problem – auto stoi i nie chce jechać dalej. Okazuje się, że zabrakło paliwa. Wszystkie zwierzątka postanowiły,  że absolutnie nie zostawią Tropka samego na drodze i przy użyciu linek zaciągnęły autko na festyn. Dzieci pochwaliły postawę przyjaciół pieska, twierdząc, że one same też nigdy nie zostawiłyby swoich kolegów i przyjaciół w potrzebie.
To było kolejne fantastyczne spotkanie  przedszkolaków z  książką. Bo ważne jest, by pasję  do czytania wzbudzać od najmłodszych lat.

• 100_2481
  • 100_2485