TheGrue.org

Cała Polska czyta dzieciom

Dnia 09.04.2019 r. kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łaskarzewie odwiedziła przedszkolaków z „Leśnego Zakątka” w Łaskarzewie. Wizyta była związana z akcją „ Cała Polska czyta dzieciom ”. Bibliotekarka zapoznała dzieci z  funkcjonowaniem biblioteki i warunkami zapisu  oraz zaprosiła do korzystania z bogatego księgozbioru biblioteki . Do głośnego przeczytania wybrała dzieciom opowiadanie  „Flecista z Hameln ’’.  Według ludowego podania w roku  1284  dolnosaksońskie miasto Hameln w Niemczech nawiedziła plaga szczurów . Wynajęty przez mieszkańców szczurołap za pomocą  cudownej muzyki płynącej z fletu wywabił szczury, które następnie utopiły się w rzece Wezerze.

Gdy po wykonanej pracy odmówiono mi obiecanej zapłaty za pozbycie się gryzoni, ten w podobny sposób wyprowadził w nieznane wszystkie dzieci z Hameln.  Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały legendy. Kierownik MBP dziękuje Dyrekcji i Nauczycielom przedszkola za zaproszenie, a dzieciom za uważne wysłuchanie przeczytanej historii.

 

cala polska plakat

Szybki kontakt

Adres:  ul. Alejowa 13, 08-450 Łaskarzew
Telefon: (25) 684-50-46
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.