Dotacja na zakup nowych książek

W roku 2018 Miejska Biblioteka Publiczna w Łaskarzewie kolejny raz uczestniczyła w Programie Wieloletnim „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”, realizowanym ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem Programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu wypożyczanych publikacji, wzrostu liczby czytelników, budowanie nawyków czytelniczych przez stały dopływ nowości, możliwość ubytkowania (aktualizacji zasobów), a w konsekwencji zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych.

Biblioteka otrzymała środki finansowe w wysokości 3500,00 zł., za które zakupiła 151 nowości wydawniczych. Otrzymana dotacja pozwoliła wzbogacić zbiory biblioteki o książki popularnonaukowe, literaturę piękną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Serdecznie zapraszamy czytelników do odwiedzenia biblioteki i korzystania z jej księgozbioru.

logo MKiDN   logo NPRC