Konkurs " Czytam, bo..."

Na ogłoszony przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Garwolinie konkurs literacki ” Czytam bo...”Miejska Biblioteka Publiczna w Łaskarzewie wysłała 42 prace uczniów z dwóch szkół podstawowych w Łaskarzewie/ 14 prac z Zespołu Szkół nr 1 i 28 prac z Zespołu Szkół nr 2/. Zadaniem uczestników konkursu było zredagowanie zwięzłej wypowiedzi wyjaśniającej powód czytania. Ocenie podlegała treść odpowiedzi na pytanie dlaczego warto czytać?

Do MPBP w Garwolinie wpłynęło 120 prac ze szkół podstawowych powiatu garwolińskiego. Konkurs został rozstrzygnięty 16.06.2018 r. na Skwerku w Garwolinie. Wśród nagrodzonych autorów prac znaleźli się uczniowie kl. VI Zespołu Szkół nr 1 : Julia Dąbrowska zajęła II miejsce, a Jakub Misiak i Gabriela Zalech otrzymali wyróżnienia. Reprezentantki Zespołu Szkół nr 2 : Zuzanna Świerczyńska z kl. IV i Anita Kośla z kl. III zajęły równorzędne III miejsce, a wyróżnienie otrzymała Natalia Mazurek z kl. IV. Nagrody książkowe i dyplomy wręczyła laureatom instruktor MPBP w Garwolinie Jadwiga Kocon. Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Kierownik MBP w Łaskarzewie serdecznie gratuluje zwycięzcom. Wszystkim autorom prac oraz ich opiekunom dziękuje za udział i zaprasza do następnych konkursów.