Zerówka w bibliotece

W piątek 12 czerwca 2015 roku Miejską Bibliotekę Publiczną w Łaskarzewie odwiedziły dwie klasy  „0” z Zespołu Szkół nr 2 w Łaskarzewie.  Na wstępie kierownik biblioteki zapoznała dzieci  z  regulaminem wypożyczalni i  czytelni.  Uczniowie dowiedzieli się, jak  zostać  czytelnikiem biblioteki  oraz poznali zasady, których należy przestrzegać wypożyczając książki do domu.

W kolejnej części spotkania wysłuchały czytanych przez bibliotekarkę  wierszy Jana Brzechwy: „Samochwała”, „Pomidor”, „Na wyspach Bergamutach” i „Kaczka Dziwaczka”.
Następnie obejrzały kreskówkę – „Świnka Peppa”, w której znana i lubiana świnka podobnie jak one odwiedza bibliotekę i dowiaduje się jak należy wypożyczać książki.
Na zakończenie wychowawczyni wypożyczyła dla swojej klasy książkę Wioletty Piaseckiej „Kluseczka”, którą wspólnie przeczytają i omówią w szkole. Każde dziecko wyszło z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i otrzymaną na pamiątkę zakładką do książki, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas,  aby zapisać się  i korzystać z bogatej oferty  książek dla dzieci.