Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską

8 maja 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łaskarzewie zorganizowane zostało spotkanie autorskie z bajkopisarką i ilustratorką Edytą Zarębską. Laureatką konkursu literackiego im. Astrid Lindgren.

Myślą przewodnią spotkania były marzenia, bo każde dziecko pragnie aby się spełniły. W trakcie swoich występów autorzy udowodnili, że marzenia się spełniają, a kluczem do ich realizacji jest wiedza ukryta w książkach.

W spotkaniu uczestniczyło ok. 100 dzieci z klas 0 - II. Autorka wystąpiła w pięknym, baśniowym stroju. Swoje wystąpienie zaczęła opowiadając o swoich przygodach z dzieciństwa, które były dla niej inspiracją do pisania książek dla najmłodszych.

W czasie spotkania, dzieci miały również, dzięki zdolnościom Pani Edyty możliwość obserwowania jak powstaje ilustracja do książki.
Do wspólnej zabawy włączył się również Pan Robert, który przeczytał bajkę, a następnie  zaśpiewał piosenkę przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego. Dzieci  śpiewały i  klaskały do rytmu.  Słowa do  piosenki  „Mądra rzeka”  napisała Pani Edyta, a muzykę skomponował  jej mąż.  Należy podkreślić,  że piosenka napisana  została specjalnie dla bibliotek i o bibliotekach.
Pani Edyta bardzo  szybko nawiązała  kontakt z  dziećmi, które  brały aktywny udział w spotkaniu i  chętnie odpowiadały na zadawane  pytania.
Państwo Zarębscy wspólnie wybrali laureatów organizowanego przez bibliotekę konkursu „ Moja ilustracja do twórczości Edyty Zarębskiej”.  Twórcy wyróżnionych prac otrzymali w nagrodę książeczki o Antku lub Zosi z autografem autorki.
Na zakończenie nasi goście złożyli  wszystkim Bibliotekarzom  życzenia z okazji przypadającego 8 maja  Dnia Bibliotekarza.

Spotkania takie poprzez zabawę i miłą atmosferę  są okazją do zainteresowania małych czytelników Biblioteką i czytelnictwem.

• Image01
  • Image02