Ferie w bibliotece

Każdego roku podczas ferii zimowych w naszym mieście organizowane są zajęcia dla dzieci i młodzieży. Ferie w DPT „Bajka” cieszyły się zawsze ogromnym zainteresowaniem, chociażby dlatego, że organizatorzy wypoczynku wspaniale planują czas swoim podopiecznym. Jedną z licznych atrakcji była w tym roku wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łaskarzewie.  Wiele dzieci doskonale zna to miejsce – przychodzą tu sami lub ze swoimi rodzicami, by wśród tysięcy tytułów wybrać coś dla siebie.

Pierwsza grupa odwiedziła bibliotekę 10 lutego 2020 r., czyli już w pierwszych dniach ferii. Kierownik biblioteki przeczytała wówczas dzieciom bajkę Wioletty Piaseckiej pt. „Tańczące Czarownice”. To bardzo piękna i przejmująca historia małej Weroniki – ciężko chorej dziewczynki, której lekarze nie dają dużych szans na wyleczenie. Podczas pobytu w szpitalu odwiedza ją tajemnicza Emi – dobra czarownica, która zabiera ją w tajemniczą podróż do swojej krainy. Mama i babcia Emi potrzebują pomocy Weroniki w zebraniu cudownych ziół, mogących leczyć ludzi. Dlaczego nie mogą zebrać ich same? I czy uda się wyleczyć Weronikę? O tym wiedzą dzieci odwiedzające w ferie bibliotekę, ale może też przekonać się każdy, kto sięgnie po tę fascynującą baśń.

Kilka dni później do biblioteki ponownie zawitała grupa naszych milusińskich. 14 lutego dzieci wysłuchały wierszy Juliana Tuwima. Zadaniem dzieci było wykonanie rysunków do wybranych wierszy – swoich ulubionych. Ale to nie wszystkie wyzwania, z jakimi musiały zmierzyć się dzieci. Każde z nich otrzymało tekst pewnego opowiadania, w którym ukrytych było 10 tytułów różnych utworów Kornela Makuszyńskiego. Dzieci poradziły sobie z zadaniem doskonale, co jest dowodem na to, że często i dużo czytają. Za prawidłowe rozwiązanie zadania otrzymały odblaskowe serduszka, kolorowe baloniki oraz zakładki do książek.
Wizyty w Miejskiej Bibliotece są zawsze dla dzieci fajnym i ciekawym wydarzeniem, a kontakt z książką nieocenioną szansą na rozwój. Oby takich wizyt jak najwięcej!