Dotacja na zakup nowości wydawniczych w 2019 roku

W roku 2019 Miejska Biblioteka Publiczna w Łaskarzewie, tak jak w latach wcześniejszych, przystąpiła do realizacji Programu Wieloletniego na lata 2016-2020 "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Celem Programu, jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych. W bieżącym roku nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 660 złotych, za które zakupiła 113 nowości wydawniczych.

Otrzymana dotacja pozwoliła wzbogacić zbiory biblioteki o książki popularnonaukowe, literaturę piękną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Serdecznie zapraszamy czytelników do odwiedzenia biblioteki i korzystania z jej księgozbioru. Nowości czekają już na czytelników w bibliotece. Zapraszamy.
Zakup zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

dotacje 2019