Czytanie w bibliotece

W pierwszych dniach kwietnia, a dokładnie 3.04, najstarsza grupa przedszkolaków odwiedziła po raz kolejny Miejską Bibliotekę Publiczną w Łaskarzewie, by wysłuchać fascynujących historyjek.
Tym razem kierownik biblioteki przeczytała dzieciom dwa opowiadania. Pierwsze z nich to „Kaktus, dobry pies” autorstwa Barbary Gawryluk. Kim jest tytułowy Kaktus? To najlepszy przyjaciel małej Weroniki. Gdy potrzeba to ją pocieszy, gdy trzeba – obroni przed niebezpieczeństwem. Jest bardzo odważny i mądry, chociaż bywa szalony i niesforny. Idealny przyjaciel dla każdego malucha.

Drugim utworem, jakiego wysłuchali nasi najmłodsi to „Piesek królewny Malwinki” Elżbiety Janikowskiej. Bardzo mądra bajka o królewnie, która bardzo chciała mieć pieska, ale niestety, nie zawsze potrafiła się nim dobrze zaopiekować. Wróżka zamieniła go w pluszową zabawkę by w pewien sposób ukarać Malwinkę i dać jej do myślenia. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.
Po wysłuchaniu obydwu historii dzieci z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem dyskutowały o swoich czworonożnych przyjaciołach. Doskonale wiedziały, że posiadanie pieska czy też innego zwierzęcia to nie tylko przyjemność – to również obowiązek i odpowiedzialność.

• 100_2447.przeskalowane
  • 100_2448.przeskalowane