Wiewiórki w naszej bibliotece

Dnia 20.05.2016 r. odwiedziły bibliotekę dzieci z przedszkola „Leśny Zakątek” w Łaskarzewie. Przedszkolaki z grupy „Wiewiórki” zostały zapoznane z regulaminem biblioteki. Poznały zasady zapisu oraz warunki korzystania z wypożyczalni i czytelni. Dzieci poznały strukturę księgozbioru i układ książek na półkach. Dowiedziały się, z których regałów mogą wybierać interesujące ich książeczki.

Do głośnego przeczytania wybrały zbiór rosyjskich bajek ludowych, z którego przeczytaliśmy baśnie:

•  „Zając, lisica i kogut”,
  • „Lisiczka z wałkiem”,
  • „Lisiczka-siostrzyczka i szary wilk”,
  • „Trzy niedźwiedzie”,
  • „Wilk i siedmioro koźląt”.

Baśnie podobały się dzieciom, w trakcie czytania starały się przewidzieć zakończenie, które często okazywało się trafione.
W spotkaniu uczestniczyło 14 przedszkolaków.

• Czytanie_bajek__przedszkolakom___001_wiewiorki
  • Czytanie_bajek__przedszkolakom___002_wiewiorki