Konkurs recytatorski - Eliminacje miejskie

Dnia 17.05.2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej przeprowadzone zostały eliminacje miejskie XXXIII Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. Talenty zaprezentowało  8 uczennic  Szkół Podstawowych nr  1 i nr 2 w Łaskarzewie, wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Uczestniczki występowały w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwszą grupę reprezentowały uczennice kl. I-III : Aleksandra  Zalech,  Kamila Paśnik,  Amelia Rybacka, Natalia Mazurek, drugą uczennice kl. IV-VI: Alicja Gromadzka, Kamila Figielska,  Maja Konowrocka, Gabriela Kornacka.

032 konkurs makuszynskiego

Każda uczestniczka recytowała wiersz i fragment prozy dowolnego autora. Łączny czas recytacji nie mógł przekroczyć 5 minut. Jurorzy – Jadwiga Kocon, Elżbieta Paśnicka oraz Krystyna Ukleja – w swojej ocenie zwracali uwagę na dobór repertuaru, interpretację utworów , kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. W kategorii klas I-III zwyciężyła Amelia Rybacka, tuż za nią uplasowała się Kamila Paśnik (obie z Zespołu Szkół nr 1). W grupie wiekowej klas IV-VI najlepsza okazała się Kamila Figielska z Zespołu Szkół nr 1, drugie miejsce zajęła Maja Konowrocka z Zespołu Szkół nr 2. Laureatki otrzymały nagrody książkowe. Wszystkim recytatorkom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz kalendarze Fundacji ABCXXI  -„ Cała Polska czyta dzieciom”.

Laureatki będą reprezentowały miasto Łaskarzew w eliminacjach powiatowych dnia 24.05.2016r., w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie.

• 001_konkurs_makuszynskiego
  • 004_konkurs_makuszynskiego