Cała Polska Czyta Dzieciom

W związku z akcją  „Cała Polska czyta dzieciom”, 22 lutego 2016 r. kierownik  Miejskiej  Biblioteki Publicznej w Łaskarzewie odwiedziła dzieci z przedszkola „ Leśny Zakątek ” w Łaskarzewie.
Na początku spotkania  dzieci  dowiedziały się, jakie są zasady i formy korzystania z zasobów MBP w Łaskarzewie. Następnie wysłuchały informacji o życiu i twórczości Jana Brzechwy w związku z przypadającą 2 lipca br.  50-tą rocznicą śmierci poety.

cala polska plakat

Do głośnego przeczytania dzieciom bibliotekarka wybrała zbiór bajek Jana Brzechwy pt. „Zwierzyniec”.  Jak wskazuje tytuł, poeta zebrał w nim wiersze o zwierzętach. Przedszkolaki z zaciekawieniem  słuchały bajek, zwłaszcza że same decydowały, o których zwierzętach chcą się czegoś dowiedzieć. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

Kierownik MBP dziękuje Dyrekcji i Nauczycielom  przedszkola za zaproszenie a dzieciom za wysłuchanie.

• DSC_3069_male