Eliminacje Miejskie XXXII Konkursu Recytatorskiego dla dzieci im. Kornela Makuszyńskiego

19 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łaskarzewie odbyły się eliminacje miejskie XXXII Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. W zmaganiach o miano najlepszego recytatora wzięło udział 8 uczniów Szkół Podstawowych w Łaskarzewie.

Każdy uczestnik przygotował wiersz oraz fragment prozy dowolnego autora.  Po wysłuchaniu recytatorów komisja w składzie Jadwiga Kocon - Instruktor Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Garwolinie, Krystyna Ukleja - bibliotekarka oraz Elżbieta Paśnicka – Kierownik MBP w Łaskarzewie wybrała najlepszych młodych recytatorów.  Jury w swojej ocenie zwracało uwagę na interpretację utworów, dobór repertuaru oraz kulturę słowa.

W kategorii klas I-III najlepszy okazał się Sebastian Lenarczyk (Zespół Szkół nr 1), drugie miejsce zajęła Julia Dąbrowska (Zespół Szkół nr 1).

W grupie wiekowej IV-VI  najładniej zdaniem członków komisji recytowała Lilianna Teodorowicz (Zespół Szkół nr 2) na drugim miejscu uplasowała się Natalia Bożek (Zespół Szkół nr 1).

Zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Laureaci I i II miejsca z każdej grupy wiekowej wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 28.05.2015 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie.